zocsh-ceskaskalice-logo

Výstava 11. a 12. října 2014

24. 10. 2014

Zhodnocení výstavy 11. a 12. 10. 2014

Celkem bylo vystaveno 259 králíků – 34 plemen, 80 holubů – 16  plemen, 77 drůbeže – 24 plemen

Vystavovalo 14 mladých a 39 dospělých vystavovatelů.

Zpestřením výstavy byla expozice okrasného ptactva a nutrií, vystavenými zvířaty se po několika letech podařilo naplnit celé výstaviště. Před výstavištěm probíhala celou sobotu ukázka Králičího hopu nadšených chovatelů z Broumova. V přilehlé klubovně shlédli návštěvníci včelařskou expozici místní ZO ČSV. Na volném prostranství probíhal prodej chovatelských potřeb, kuřic a pěstitelských produktů a potřeb a výkup kožek.

Celkem navštívilo výstavu 309 platících návštěvníků a řada dětí. Na výstavě se zúčastnily také děti z místního chovatelského kroužku, které se v pátek podílely na krmení vystavených zvířat.

Návštěvníci ocenili obnovený výstavní soubor, na kterém odpracovali členové organizace za uplynulé dva roky přes 700 hodin. K tomu poskytlo významnou finanční pomoc město Česká Skalice a Královéhradecký kraj. Líbily se také barevné plakáty a tištěný katalog s bodovým hodnocením a barevnou obálkou. Pochvala návštěvníků patřila také občerstvení, které rozšířilo svoji nabídku o králičí speciality a točené pivo.

Úroveň vystavených zvířat hodnotili posuzovatelé, kteří udělili celkem 12 pohárů a diplomů mladým chovatelům a  25 čestných cen dospělým chovatelům.

Výstava byla úspěšná díky celému kolektivu pořadatelů, kterým za to patří velké poděkování.

Katalog výstavy

 

 

Několik postřehů z 5. výstavy mladých chovatelů

Související fotogalerie