zocsh-ceskaskalice-logo

Chovatelská výstava jaro 2015

10. 01. 2015

Tradiční jarní chovatelská výstava se v letošním roce 2015 uskutečnila ve dnech 28. února a 1. března. Zúčastnilo se jí 39 dospělých a 6 mladých chovatelů z celé oblasti. Ve výstavišti bylo umístěno celkem 210 králíků, 65 holubů a 30 ks drůbeže. Jako každoročně byla tato výstava možností pro řadu občanů z blízkého i vzdálenějšího okolí nakoupit chovná zvířata a tento záměr beze zbytku splnila.

Posouzení králíků provedl Jiří Andrš a Pavel Řídký a rozhodli o udělení čestných cen.

V kategorii čtyřčlenných kolekcí udělili čestnou cenu Jiřímu Tucauerovi a Jiřímu Drábkovi za plemeno  Vídeňský modrý, Jaroslavu Huškovi za plemeno Kalifornský černý, Milanu Doleželovi za kolekci Stříbřitý divoce zbarvený, Vratislavu Ošťádalovi za plemeno Kastorex a Janu Plašilovi za plemeno  Český černopesíkatý. Za  jednotlivá zvířata dostali čestnou cenu Jiří Tucauer za samce Vídeňský modrý a Vídeňský modrošedý, Hofman Karel za Českého albína.

Holuby posuzoval Josef Brandejs a drůbež Miloslav Jarkovský s manželkou. Všichni posuzovatelé se svého úkolu zhostili velmi dobře, přispěla k tomu i děvčata z místní základní školy a patří jim za to všem poděkování.

Výstavu navštívilo 375 dospělých návštěvníků a přibližně sto dětí ze školy, které se přišly podívat na posuzování. Ke spokojenosti návštěvníků přispělo i výborné občerstvení a možnost nakoupit chovatelské potřeby a kuřice.

Úspěšná jarní výstava byla zároveň i pozvánkou na podzimní výstavu, která se uskuteční 10.-11. října 2015 jako okresní soutěžní výstava a zároveň 6. výstava mladých chovatelů.